10 porad, które pomogą Ci w poszukiwaniu pracy!

10 sprawdzonych porad, które pomogą Ci w poszukiwaniu wymarzonej pracy. Zobacz na co trzeba zwracać uwagę szukając pracy. Na co zwracają uwagę rekruterzy? Czy jest sens wysyłać CV na każdą ofertę? Czy jest sens wysyłać list motywacyjny, gdy staramy się o pracę? Czy warto umieszczać w CV całe swoje doświadczenie? Czy warto modyfikować cv pod ofertę pracy? Zobacz nasze porady już teraz!

Porady, które pomagają w znalezieniu pracy

Jest kilka rzeczy, które nie zajmują zbyt  dużo czasu a mogą  pomóc Ci szybko znaleźć wymarzoną pracę.  Znamy wiele osób, które zajmują się codziennie w swojej pracy rekrutacją  pracowników do firm zewnętrznych i to właśnie oni ujawnili nam to co jest przyczyną odrzucenia niektórych cv kandydatów.

Jedna osoba, z którą rozmawialiśmy niedawno, nie wiedziała, że ​​powinna wysłać list, e-mail z podziękowaniami po rozmowie rekrutacyjnej . Inny nie zdawał sobie sprawy, że nie musi uwzględniać wszystkich swoich wieloletnich doświadczeń w swoim życiorysie

Oto 10 rzeczy, które pomogą Ci szybko znaleźć nową pracę. Przejrzyj listę i sprawdź czy  jest coś, czego nie robisz przy poszukiwaniu pracy i wypróbuj nasze wskazówki.

10 porad, które pomogą Ci szybko znaleźć pracę:

Oszczędzaj czas przy użyciu zaawansowanych opcji wyszukiwania na portalach z pracą.

Możesz zaoszczędzić czas poszukując pracę przy użyciu zaawansowanych opcji wyszukiwania na portalach z pracą. Wszystkie główne portale z pracą mają w większości opcję „Wyszukiwanie zaawansowane”, gdzie można wyszukiwać oferty według słów kluczowych, lokalizacji, promienia lokalizacji, tytułu pracy, firmy, typu Pracy, daty i innych opcji.

Nie wysyłaj aplikacji na każde stanowisko

Ubieganie się o każdą posadę, która nie jest związana z twoimi zainteresowaniami, kwalifikacjami nie  jest dobrym pomysłem . Skoncentruj się na poszukiwaniach, na które masz kwalifikacje. Będziesz miał większe szanse na odbycie rozmowy kwalifikacyjnej. Przed rozpoczęciem poszukiwania pracy należy poświęcić trochę czasu, aby zdecydować, jakiego  rodzaju pracy szukasz.

Napisz konkretny list motywacyjny

Potrzebny jest konkretny list motywacyjny, który przekona przyszłego pracodawcę, że to Ty jesteś odpowiednią osobą, której poszukuje. Pamiętaj, że masz kilka sekund aby przekonać rekrutera w swoim liście motywacyjnym i tutaj najważniejsze jest to abyś pokazał co możesz zrobić dla firmy i jakie korzyści osiągną jeśli ciebie zatrudnią.

Spersonalizuj cv pod ofertę pracy

CV powinno być napisane pod konkretną ofertę pracy. Napisane cv według szablonu pobranego z internetu na niewiele się zda bo rektuterzy są bardzo wyczuleni na tym punkcie. Poświęc trochę czasu i pisz ukierunkowane cv!  W przeciwnym razie twoje cv może bardzo szybko zostać odrzucone, przez co stracisz możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej.

Nie uwzględniaj całego swojego doświadczenia w cv

Nie ma potrzeby aby uwzględniać całe  swoje doświadczenie zawodowe a zwłaszcza mało istotne i krótkieepizody, które nie mają nic wspólnego z przyszłą pracą. Pamiętaj, że cv mające kilka stron i doświadczenia mało istotne nie zaimponują żadnemu pracodawcy.

Odpowiedni strój na rozmowę kwalifikacyjną

Ubierz się oficjalnie aby okazać szacunek osobie rekrutującej. Może pozory nie powinny mieć znaczenia, ale właśnie mają i to spore. Upewnij się, że jesteś ubrany odpowiednio do rodzaju pracy i firmy w której starasz się o przyszłą pracę.

Bądź sobą na rozmowie kwalifikacyjnej

Eksperci  ds. Zasobów ludzkich, jednomyślnie podkreślają że kandydat musi być sobą. Fałszywe uśmiechy i mówienie tego co chce usłyszeć rekruter zamiast tego co myślisz naprawdę wprowadzają w błąd przyszłego pracodawcę. Pracodawcy chcą wiedzieć, kogo zatrudnili i że jest to odpowiednia osoba której szukali a nie osoba, która tylko dobrze wypadła na rozmowie rekrutacyjne.

Nigdy nie mów niczego złego o poprzednim pracodawcy

Nigdy nie mów nic złego o poprzednim pracodawcy, jest to niemile widziane. Pierwszą rzeczą, którą osoba rekrutująca pomyśli, jest to, co powiesz o firmie, gdy będziesz zmieniał pracę.

Przygotuj referencję od poprzednich pracodawców!

Referencje mogą mieć duży wpływ na zatrudnienie w firmie przyszłego pracownika . Referencje są ważne, a pracodawcy je sprawdzają dlatego ważne aby mieć prawdziwe referencję. Uzyskaj rekomendacje od szefów, współpracowników, klientów, podwładnych i dostawców. Przechowuj je w witrynach takich jak LinkedIn i udostępniaj je, gdy jest to możliwe.

5/5 - (5 votes)

Written by 

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od 2012 roku zawodowo związany z dziennikarstwem obejmującym tematykę US, ZUS. Współpracowałem z największymi serwisami w naszym kraju, gdzie doskonaliłem swój kunszt zawodowy. Misją moich serwisów jest dostarczanie zrozumiałej wiedzy z zakresu podatków, działalności ZUS. Prywatnie miłośnik długich wędrówek górskich.Kontakt ze mną: https://www.facebook.com/ZacharczukPawel